Spotkanie uczniów z doradcą zawodowym Powiatowego Urzędu Pracy w Świdnicy

26.05.2023

Dnia 25 maja 2023 roku uczniowie III klasy Branżowej Szkoły I stopnia wzięli udział w spotkaniu z doradcą zawodowym Powiatowego Urzędu Pracy w Świdnicy panią Agnieszką Dolińską. Celem spotkania była ocena istniejących możliwości na lokalnym rynku pracy, zapoznanie z formami pomocy jakich udziela Urząd Pracy osobom poszukującym zatrudnienia. Uczniowie dowiedzieli się także, jakie warunki należy spełnić, aby zarejestrować się jako osoba bezrobotna oraz na czym polega pozyskiwanie ofert pracy. Uzyskali również informacje o przysługujących osobom bezrobotnym prawach i obowiązkach oraz o organizacji szkoleń i różnego rodzaju projektów dla osób bezrobotnych.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji PUP w Świdnicy za umożliwienie zorganizowania spotkania na terenie naszej placówki.

Katarzyna Przytuła-Nowak

doradca zawodowy

Copyright © 2024 Zespół Szkół w Żarowie.

Projekt i wykonanie: Pikscode