Wycieczka zawodoznawcza – Lokomotywownia PKP Intercity

27.05.2024

W dniu 24.05.2024 r. odbyły się zajęcia praktyczne u przewoźnika PKP Intercity S.A. we Wrocławiu w Lokomotywowni. W tym dniu młodzież z klasy IV technikum o kierunku technik transportu kolejowego uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych z zakresu budowy i eksploatacji pojazdów trakcyjnych użytkowanych przez Zakład Zachodni w Poznaniu Spółki „PKP Intercity” S.A. Młodzież pod czujnym okiem Pana Szymona Mierzwiak mogła zapoznać się z budową, eksploatacją pojazdów trakcyjnych, a także z elementami poszczególnych zespołów jezdnych pojazdu trakcyjnego, takich np. jak lokomotywy EU07 / EP07 czy zespołu trakcyjnego ED74. Dodatkowo mogli poznać zasadę obróbki (obtaczania) zestawu kołowego na nowoczesnej obtaczarce. Zajęcia te, cieszyły się dużym zainteresowaniem.

W imieniu Dyrektora Zespołu Szkół w Żarowie oraz własnym, składam serdeczne podziękowania dla Pana Dyrektora Rafała, Janusza z Zakładu Zachodniego w Poznaniu, Panu Radkowi Kycia, a także Panu Szymonowi Mierzwiak za możliwość przeprowadzenia tak ciekawych zajęć dla młodzieży, która mogła zapoznać się z pojazdem trakcyjnym od strony technicznej. Dziękujemy za duże zaangażowanie i merytoryczną wiedzę przekazaną przez Pana Szymona Mierzwiak, który prowadził ze strony pracodawcy całe zajęcia.

Autor zdjęć – Roland Potoczny

Copyright © 2024 Zespół Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Żarowie.

Projekt i wykonanie: Pikscode