Narodowe czytanie "Trylogii" H. Sienkiewicza
6 września 2014

Odpowiadając na apel Prezydenta  Rzeczypospolitej Polskiej, nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. To już trzecia edycja tego czytelniczego przedsięwzięcia. W ubiegłych latach  wspólnie czytano dzieła Aleksandra Fredry  i „Pana Tadeusza” A. Mickiewicza. W tym roku Narodowe Czytanie  skupiło  się na „Trylogii” Henryka Sienkiewicza.

Czy warto czytać? Zdecydowanie tak.

Dlaczego? Odpowiedź jest prosta:

1. Książka pomaga nam rozwijać język i słownictwo.
  2. Uczy nas wyrażać myśli i rozumieć innych.
  3. Pobudza fantazję, uczy budować obrazy w wyobraźni.
  4. Dostarcza nam rozrywki i emocji. Może rozśmieszać lub zasmucić. Może pocieszać i wskazywać nowe możliwości.
  5. Pomaga nam zrozumieć siebie
  6. Jest naszym towarzyszem w samotności.
  7. Dobra książka dla dzieci, którą można czytać na głos, przynosi radość dzieciom i dorosłym. Buduje pomost między pokoleniami.

Włączając się w tę ogólnopolską akcję chcieliśmy zaszczepić w Was odrobinę ciekawości wobec losów Sienkiewiczowskich bohaterów, zwrócić uwagę na bogactwo polskiej literatury i ukazać, że w mistrzowski sposób można połączyć głęboki patriotyzm z fascynującą przygodą, a nierzadko komizmem i humorem.

Dziękujemy za wspólne czytanie, które odbyło się w naszej szkole 5 września 2014 r.