Pedagog Szkolny ogłasza konkurs dla uczniów ZS Żarów
26 luty 2015

Regulamin Konkursu na prezentację multimedialną lub film

1. Konkurs na prezentację multimedialną lub film adresowany jest do uczniów klas I – III Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Żarowie.
  2. Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie prezentacji multimedialnej lub filmu o tematyce związanej
    z obchodami „Światowego Dnia bez Papierosa”.
  3. Cel konkursu:
  • Pozyskanie ciekawych projektów prezentacji multimedialnych i filmów celem wykorzystania ich w dalszych działaniach edukacyjnych prowadzonych przez naszą szkołę.
  • Rozwijanie umiejętności posługiwania się technologią informacyjną,
  • Kształtowanie umiejętności selekcji potrzebnych informacji,
  • Wdrażanie do korzystania z różnorodnych źródeł informacji z poszanowaniem praw autorskich.
  1. Czas trwania i przebieg konkursu:
  • Konkurs rozpocznie się 2 marca 2015 r. i trwać będzie do 30 kwietnia 2015r.
  • Konkurs jest jednoetapowy.
  • Termin składania prac u nauczycieli informatyki mija 4 maja 2015r.
  • Obrady jury odbędą się pomiędzy 4 a 29 maja 2015r.
  • Wyniki  konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej szkoły do 20 maja 2015r.
  • Uroczyste wręczenie nagród nastąpi w dniu zakończenia roku szkolnego 2014/2015.
  1. Zasady uczestnictwa w konkursie:
  • Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie ZS w Żarowie, którzy wykonają i w nieprzekraczalnym terminie do dnia 4 maja 2015 r. przekażą swoją pracę nauczycielowi informatyki.
  • Prace konkursowe mogą być wykonane indywidualnie lub w zespołach 2-osobowych.
  • Przedmiotem konkursu jest opracowanie prezentacji multimedialnej lub filmu:
    • prezentacja - maksymalnie do 15 slajdów zawierająca tekst, grafikę lub obraz, zapisana w programie Power Point lub Libre Office Impress,  dostarczona na płycie CD lub DVD,
    • film trwający 3 minuty, w formacie AVI, WMV, MPEG-4.
  • Płyta CD lub DVD z prezentacją/filmem musi zawierać także  dodatkowe obiekty w niej wykorzystane (muzyka, dźwięk, obrazy, grafiki, animacje, filmy, itp.), bez których może ona nie działać prawidłowo.
  • Uczestnik/uczestnicy konkursu może być autorem maksymalnie 1 prezentacji.
  • Zapis prezentacji na płycie powinien zawierać dane osobowe autora/autorów pracy (imię, nazwisko, klasa, adres e-mail).
  • Oceny prac dokona jury powołane przez organizatorów konkursu.
  • Prace przekazane na konkurs nie będą zwracane, stają się własnością organizatorów i będą wykorzystywane
    w działaniach informacyjno – edukacyjnych naszej szkoły.
  1. Kryteria oceny prac konkursowych
  •  Prace będą oceniane z uwzględnieniem następujących kryteriów :
  • zastosowanie się do zapisów niniejszego regulaminu,
  • ocena merytoryczna,
  • ocena pomysłowości i oryginalności przekazu treści,
  • czytelność przekazu.
  • Prace w całości skopiowane z Internetu zostaną zdyskwalifikowane.
  • W skład jury, które dokona oceny prac wejdą nauczyciele informatyki, biologii, pielęgniarka oraz psycholog szkolny.
  1. .Nagrody konkursowe
  • Laureaci 3 pierwszych miejsc otrzymają nagrody rzeczowe.
  • O podziale nagród zadecyduje jury biorąc pod uwagę poziom prac zgłoszonych do konkursu.
  • Nagrody nie podlegają zamianie na ich równowartość pieniężną.
  • Prace zakwalifikowane do konkursu, nagrodzone będą również oceną celującą z informatyki, z zakresu aktywności pozalekcyjnej.