PRACA I ZAROBKI NA KOLEI
29 września 2015

PRACA I ZAROBKI NA KOLEI

21 września 2015 r. w Gazecie Wyborczej ukazał się artykuł pt. „Pracuj, synu na kolei” mówiący o dużych inwestycjach na kolei w całym kraju i co jest naturalne „koleją” rzeczy o nowych stanowiskach  dla młodych adeptów zawodów kolejowych. „Pracy na kolei sprzyjają wielkie inwestycje za miliardy złotych w infrastrukturę i pociągi”, a np. PKP Cargo przez następne dwa lata chce przyjąć do pracy tysiąc maszynistów oferując im 5-8 tys. zł. brutto. Podobnie PKP PLK S.A., która w naszej szkole ma klasy patronackie i oferuje atrakcyjne stypendia. Pracowników poszukują również inne spółki kolejowe jak np. PKP Intercity S.A. oraz Koleje Dolnośląskie S.A., z którymi mamy zawarte przedwstępne umowy o praktyki zawodowe naszych uczniów.

Podczas ubiegłorocznego Dnia Przedsiębiorczości jeden z uczniów zapoznał się z pracą w pociągu PENDOLINO.

Myślę, że jest to kolejny dowód na to, iż o wyborze zawodu powinna dzisiaj decydować przede wszystkim możliwość znalezienia pracy, a taką oferuje PKP – dzisiaj i w ciągu kilku najbliższych lat. Poza tym, co dodatkowo zasługuje na podkreślenie, są to umowy o pracę, dające poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji.