XXXVII Rocznica Głodówki Kolejarzy we Wrocławiu
22 października 2017

W dniu 22.10.2017 roku Zespół Szkół w Żarowie czynnie uczestniczył w obchodach XXXVII Rocznicy Głodówki Kolejarzy we Wrocławiu. Uroczystość ta miała miejsce w Lokomotywowni "PKP Intercity" S.A. we Wrocławiu.

Naszą szkołę reprezentowali Sylwia Gorzycka, Martyna Kołacińska, Kacper Jania z III klasy technikum o kierunku technik transportu kolejowego razem z nauczycielem przedmiotów zawodowych panem Rolandem Potoczny.
Jednym z punktów uroczystości było złożenie wieńców, wiązanek pod pomnikiem Św. Katarzyny Aleksandryjskiej, która jest Patronką kolejarzy.
Pod uroczystej Mszy Świętej koncelebrowanej przez JE biskupa Jacka Jezierskiego, w wolnej chwili młodzież z naszej szkoły miała możliwość porozmawiania z Prezesem "PKP" S.A. Panem Krzysztofem Mamińskim, Prezesem "PKP CARGO" S.A. Panem Maciejem Libiszewski, byłym Ministrem Transportu Panem Ewarystem Waligórskim oraz Dyrektorem Zakładu we Wrocławiu "CARGO" S.A. Panem Jackiem Krawczun.
Pan Prezes Krzysztof Mamiński oraz Pan Prezes Maciej Libiszewski złożyli na ręce młodzieży samych sukcesów w nauce i podjęcia pracy na kolei.
ZdjecieZdjecie