II Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Transporcie Kolejowym
19 grudnia 2017

W dniu 19 grudnia 2017 r. drużyna Naszej szkoły w składzie: Gerard Gryzgot, Kacper Nowakowski i Piotr Kubryński brała udział w II Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Transporcie Kolejowym, organizowanym przez Katedrę Transportu Szynowego Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. W Konkursie udział wzięło niemal 150 uczniów z 16 szkół kolejowych z całej Polski. Zadaniem uczestników było rozwiązanie w czasie 1,5 h testu wiedzy składającego się z 25 pytań zamkniętych dotyczących szeroko rozumianej tematyki transportu kolejowego.Konkurs adresowany był do uczniów kształcących się w specjalnościach: technik transportu kolejowego, technik dróg i mostów kolejowych, technik elektroenergetyk transportu szynowego, technik automatyk sterowania ruchem kolejowym oraz do wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych, zainteresowanych tematem transportu kolejowego.

Celem wydarzenia było promowanie wiedzy o transporcie kolejowym poprzez wyróżnienie szczególnie uzdolnionych uczniów w tej dziedzinie, wymiana doświadczeń zawodowych, nawiązanie współpracy między podmiotami kształcącymi w w/w zawodach oraz promocja kształcenia na kierunkach realizowanych w zakresie transportu i kolejnictwa.

ZdjecieZdjecieZdjecieZdjecie