Innowacja Pedagogiczna – wycieczka do PKP Intercity Wrocław
19 luty 2018

W dniu 19.02.2018 r. uczniowie klasy II Technikum Transportu Kolejowego uczestniczyli w zajęciach praktycznych we Wrocławiu zorganizowanych i przeprowadzonych przez p. Andrzeja Wirę instruktora wagonowego Zakładu Zachodniego w Poznaniu "PKP Intercity" S.A. we współpracy z nauczycielami Zespołu Szkół w Żarowie. Uczniowie na zajęciach w szkole zapoznali się z budową i zasadą działania urządzeń hamulcowych stosowanych w pojazdach kolejowych. Natomiast na zajęciach we Wrocławiu mogli zapoznać się z w/w zagadnieniami od strony praktycznej. Dzięki współpracy z PKP Intercity oddział Zachodni uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w próbie hamulca przeprowadzonej na pociągu PKP Intercity wyruszającym w trasę na torach na grupie odstawczej „B”.

Następnie po przejściu na halę warsztatową zapoznali się z budową układu hamulcowego wagonów oraz mieli okazję zobaczyć działanie sterownika hamulca zespolonegohamulca bezpieczeństwa oraz hamulca ręcznegoUczniowie w ramach zajęć wykonywali pracę rewidenta taboru.

Zajęcia skończyły się testem potwierdzającym zdobyty umiejętnościWszyscy uczniowie uczestniczący w szkoleniu zdali test na ocenę pozytywną.