Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021
1 września 2020

DRODZY UCZNIOWIE! SZANOWNI RODZICE!

ROZPOCZYNAMY DZISIAJ NOWY ROK SZKOLNY. ODSŁANIAMY TYM SAMYM NOWĄ, NIEZAPISANĄ JESZCZEKARTĘ HISTORII TEGO MIEJSCA.

Zapiszmy ją mądrze i odpowiedzialnie , nie tracąc poczucia sensu bycia tutaj razem. Być razem to znaczy wiedzieć kim jesteśmy, skąd pochodzimy, jakie wartości nas łączą, jakiego dziedzictwa jesteśmy spadkobiercami, do czego zmierzamy i jaki przyświeca nam cel. Jakość ludzkiego życia jest wyrazem mądrości, która niczym klamrą spina  - PAMIĘĆ- jako tożsamość narodową, kulturalną i cywilizacyjną ze zdobyczami nowoczesnej wiedzy i nauki.

Jednakże bez duchowego wymiaru, jakim jest ład moralny, jakość ludzkiego życia będzie niepełna. Dlatego też
w szkole staramy się łączyć wszystkie wymiary naszego człowieczeństwa i humanizmu.

Myślę, ze po 4 miesiącach zdalnej nauki chętnie wracacie do: szkoły, swoich koleżanek, kolegów i nauczycieli. Chciałabym bardzo serdecznie was powitać, po tak długiej nieobecności w szkole.

Pomimo reżimu sanitarnego , który obowiązuje w każdej szkole w kraju, postarajmy się wspólnie pracować i uczyć bezpiecznie. Proszę wszystkich o dostosowanie się do obowiązującego w szkole reżimu sanitarnego, częste mycie
i dezynfekowanie rąk oraz o zachowanie dystansu społecznego. Wychowawcy dokładnie omówią z wami obowiązujące w tym względzie zasady.

No cóż – zachęcam i zapraszam wszystkich –całą naszą społeczność-do podjęcia wyzwań rozpoczynającego się roku szkolnego i życzę powodzenia.

Dorota Jasztal