Koferencja PKP - Technik Transportu Kolejowego
17 czerwca 2013

Dnia 17 czerwca 2013 r. o godz. 10.00 w Zespole Szkół w Specjalnych w Świdnicy odbyła się zorganizowana przez Starostę Powiatu Świdnickiego i Dyrektora Zespołu Szkół w Żarowie konferencja ”Powiat Świdnicki stawia na kształcenie w zawodach zamawianych przez grupę PKP. Jej celem była promocja zawodów, którymi zainteresowana jest grupa PKP.

Wśród zaproszonych gości byli:

• p. Włodzimierz Chlebosz – Członek Zarządu Województwa Dolnoślaskiego,
  • p. Zygmunt Worsa – Starosta Powiatu Świdnickiego,
  • p. Sabina Cebula – Członek Zarządu Powiatu Świdnickiego ,
  • p. Leszek Michalak – Burmistrz Miasta Żarów,

oraz dyrektorzy zakładów PKP PLK w Wałbrzychu, Wrocławiu i  PKP Cargo S.A. – Zakład Dolnośląski, a także p. Jacek Cichura - zastępcą naczelnika zakładu w Jeleniej Górze.

Na konferencji promowano nowy zawód – Technik Transportu Kolejowego, który od roku szkolnego 2013/2014 zostaje otwarty w Zespole Szkół w Żarowie.

PKP PLK S.A.  finansuje stypendia dla najlepszych uczniów już po pierwszym semestrze klasy pierwszej i jest to 300zł/miesiąc, a od drugiej klasy ta kwota miesięcznie rośnie co roku o 50 zł.  W IV klasie stypendysta otrzymuje 500zł/miesiąc. Ponadto ze stypendystami PKP PLK podpisuje w trakcie nauki umowę o procę po ukończeniu szkoły.

Doradcy zawodowi z gimnazjów obecni na konferencji stwierdzili, że os września, przyszłego roku szkolnego na leży zintensyfikować spotkania przedstawicieli szkoły z uczniami i ich rodzicami – od września

Uważamy,  że zawód Technik Transportu Kolejowego jest zawodem który warto wybrać, a najbliższą szkoła kształcącą w tym kierunku, jest Zespół Szkół Żarowie.